Tworzenie nazw firm
baza wiedzy

Jak brzmi pełna nazwa firmy o skrócie H&M?

 

Początki marki H&M datuje się na późne lata 40-ste XX wieku. Wtedy to jej założyciel - Erling Persson rozpoczął swoją działalność. I tak w 1947 roku w szweckim mieście Västerås powstał jego pierwszy sklep. Jego ideą było otworzenie butiku oferującego wysokiej jakości ubrania w bardzo korzystnej cenie.


Pierwotną nazwą dla firmy był "Hennes" (co oznacza "dla niej") a asortyment przeznaczony był wyłącznie dla kobiet. Cieszył się on ogromną popularnością wśród Szwedek lubiących nosić się modnie za niewielkie pieniądze. W 1968 roku Persson wykupił sklep Mauritz Widforss i. Chcąc przyciągnać do siebie jeszcze większą klientelę włącza do oferty także konfekcję męską. Dokonano zmiany nazwy firmy została zmieniona na H&M co po rozwinięciu skrótu oznacza Hennes & Mauritz.


Od 1998 roku H&M ma swoją domenę w internecie, natomiast od 2007 roku stworzył drugą markę - Collection of Style, dla bardziej zamożnych i wymagających klientów. Sklepy Hennes & Mauritz są doskonale znane na całym świecie. Dla potrzeb firmy zatrudniono najlepszych projektantów, a w akcje promocyjne i sygnowanie nowych ubrań włączały się takie gwiazdy jak Madonna, Lana Del Rey czy Donatella Versace. H&M jest ikoną dobrych jakościowo ubrań za relatywnie przystępną cenę.

Oceń ten artykuł:

Jak stworzyć nazwę marki?

Tworzenie nazw firm
Logo dla firmy

Jak zastrzec znak towarowy
Gotowe nazwy dla firm