Tworzenie nazw firm
baza wiedzy

Co było inspiracją do zaprojektowania nazwy M&M's?

Postacie uosabiające cukierki M&M’s.

Brand hero marki M&M's

 

 

M&M's – to marka popularnych i cenionych na całym świecie, czekoladowych cukierków w kolorowej polewie. M&M's są produkowane przez koncern Mars Incorporated.

Nazwa produktowa jest  skrótem wyrażenia "Mars & Murrie's", które pochodzi od  połączenia nazwisk wynalazców  tych cukierków - Forresta Marsa i Bruce'a Murriego.
Co było inspiracją do opracowania pierwszych cukierków M&M's? Otóż w czasie pobytu w Hiszpanii w okresie hiszpańskiej wojny domowej amerykański przedsiębiorca - Forrest Mars spotkał żołnierzy, którzy chcąc zapobiec roztopieniu czekolady pokrywali ją twardą, cukrową skorupką. Podchwyciwszy ten pomysł po powrocie do USA Mars zaczął próby stworzenia czekoladowego cukierka pokrytego kolorową, cukrową skorupką. Chodziło o to, by "topił się w ustach, a nie w dłoni". W 1941 roku cukierek pojawiły się w USA. Pierwszymi nabywcami stała się armia Stanów Zjednoczonych. Ich pozytywny odbiór skłonił producentów do  wprowadzenia kolorowych M&M's - ów do obrotu publicznego. Wówczas sklepy, domy czy samochody nie posiadały klimatyzacji, więc często czekoladowe produkty pod wpływem wyższej temperatury topiły się bardzo szybko. Dlatego też cukierki z charakterystyczną literką 'm' zyskały ogromną popularność. 

Opakowanie również wchodzi w skład identyfikacji wizualnej marki M&M's.Opakowanie cukierków M&M's


Dodatkowym sukcesem marki  M&M's od zawsze były jej oryginalny system identyfikacji wizualnej i związane z nim kreatywne reklamy. Nieprzemijającym uznaniem cieszą się  globalni bohaterowie - postacie uosabiające cukierki M&M’s. Zostały one docenione przez odbiorców reklamy za ich zabawny charakter i silny związek z promowaną marką. Postacie cukierków M&M's występują na podstawie przeciwnych charakterów i poprzez tworzenie frapującej narracji, zapewniają marce lekki, przyjemny i żartobliwy  wizerunek. Co istotne barnd hero są bezpośrednim odzwierciedleniem produktu, dzięki czemu nie ma zagrożenia, że konsument  kojarzyłby je z inną marką niż M&M's.Zajrzyj, a sam się przekonasz jak przyjemnie słodka potrafi być reklama:

Oceń ten artykuł:

Jak stworzyć nazwę marki?

Tworzenie nazw firm
Logo dla firmy

Jak zastrzec znak towarowy
Gotowe nazwy dla firm