Tworzenie nazw firm
baza wiedzy

Czy nazwa dla firmy Mars pochodzi z Marsa ?

 

Mars Incorporated  jest to korporacja zajmująca się produkcją i sprzedażą wielu znanych na świecie marek produktów w ramach działów biznesowych: czekolady, gum do żucia i słodyczy cukrowych, jedzenia dla zwierząt, dań gotowych, oraz napojów.


Centralna siedziba firmy znajduje się w McLean w USA w Virginii. Aktualnie zatrudniając 65 tysięcy pracowników Mars Inc. działa w 72 krajach.
Historia Mars Incorporated zaczęła się w 1911 roku w Tacoma w USA. Nazwa dla firmy wbrew obiegowym opiniom nie jest związana z czwartą według oddalenia od Słońca planetą Układu Słonecznego, lecz z nazwiskiem jej założyciela i właściciela - Franka C. Mars'a.
Marzeniem  Franka C. Mars'a było stworzenie najlepszego czekoladowego produktu na świecie.

 

jak nazwać firmę spożywcząŹródło: fotolia.com


Gdy 1923 r. rodzina Marsów zdecydowała się wrócić do rodzinnej Minnesoty, Frank razem ze swoim synem-Forrestem zdecydował się rozpocząć realizację tego marzenia. Chcąc stworzyć najlepszy czekoladowy produkt na świecie połączyli w jedno trzy smakołyki: czekoladowy cukierek, czekoladę i mleko słodowe o karmelowym smaku.Ich wyrób był dłuższy i grubszy niż cukierek czy ówczesny  batonik czekoladowy. Wyprodukowali  kremowy, ciągnący się batonik czekoladowy z nadzieniem, który stał się hitem wśród Amerykanów.


Nazwa dla produktu także pochodziła od nazwiska rodziny Marsów i brzmiała Mars. Co ciekawe nie zmieniono jej do dnia dzisiejszego.
Produkcja batoników Mars stanowiła bazę dla powstania globalnej firmy - Mars Incorporated. Obecnie w portfolio firmy znajduje się 34 marki.

Oceń ten artykuł:

Jak stworzyć nazwę marki?

Tworzenie nazw firm
Logo dla firmy

Jak zastrzec znak towarowy
Gotowe nazwy dla firm