Tworzenie nazw firm
baza wiedzy

Nazwa dla firmy kosmetycznej

Dobra nazwa firmy kosmetycznej już na początku wzbudzi zaufanie klientów i zachęci do skorzystania z usług. Istnieje kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę, tworząc nazwę dla firmy kosmetycznej. 

 

 Nazwa a lokalizacja firmy

 
 Podczas ustalania nazwy dla firmy kosmetycznej należy wziąć pod uwagę jej lokalizację. W zależności od niej trzeba tak dopasować nazwę, aby odpowiadała jak największej liczbie osób. Należy brać pod uwagę możliwość, że obcokrajowcy zamieszkujący lub odwiedzający daną miejscowość, również będą chcieli skorzystać z usług kosmetycznych – dla nich, w takim samym stopniu nazwa firmy kosmetycznej powinna wskazywać, że udają się we właściwe miejsce. Jeżeli otwierasz biznes w niewielkim miasteczku, ale masz ambicje rozszerzyć działalność poza lokalny rynek, pomyśl o tym by nazwa była uniwersalna i dopasowana zarówno do Twoich "sąsiadów", jak i ludności z innych, większych miast.

 

Nazwa odpowiednia

 
Nazwa salonu kosmetycznego powinna odzwierciedlać produkty oraz usługi, które są  przez nie oferowane. Podczas kreowania nazwy dla firmy kosmetycznej, należy uwzględnić, co znajduje się w ofercie (np. depilacja, medycyna estetyczna, zabiegi dla mężczyzn, zabiegi laserowe, a może też zabiegi na paznokcie). Im szersza oferta salonu, tym szersza powinna być też nazwa tak, by stanowiła klarowny komunikat dla klientów. Należy zastanowić się także, jakie wrażenie ma sprawiać nazwa firmy. Czy chcemy przekazać, iż pracują w niej sami eksperci (np. Eksperci Piękna), używamy najwyższej jakości kosmetyków (np. Profesjonalne Studio Urody), lub że każdy znajdzie coś dla siebie (np. Beauty Centre).

nazwa dla firmy kosmetycznej

Źródło: shutterstock.com/

Nazwa zwięzła

 
Nazwa firmy kosmetycznej powinna być prosta. Zwięzłe nazwy, takie jak Salon urody, Studio piękności, Planeta czaru, Studio piękna, są znacznie bardziej zapamiętywalne niż Salon Urody i Piękna u Leny, Kosmetyczny Salon Piękności Joanna, Kosmetyczne studio oraz Planeta czaru i blasku. Zwięzła nazwa będzie bardziej funkcjonalna w przypadku wykonywania szyldu, ulotek czy pieczątek, oraz co ważniejsze – pozostanie w pamięci klientów na dłużej.

 

Nazwa i skojarzenie

 
Nazwa dla firmy kosmetycznej powinna wywoływać miłe skojarzenia. Jednym ze spososób na wzbudzenie pozytywnych emocji, może być zaczęrpnięcie nazwy z odpowiednich źrodeł, na przykład mitologii. W taki sposób powstały firmy kosmetyczne: Afrodyta – nazwa oznacza grecką bogini piękna, miłości pożądania, Wenus – rzymska bogini miłości, Kleopatra – królowa hellenistycznego Egiptu, Atena – grecka bogini sztuki i mądrości, Aurora – rzymska bogini brzasku, świtu i zorzy polarnej. Takie nazwy sugerują klientkom, iż po skorzystaniu z usług danej firmy, mogą stać się drugą boginią piękna, miłości lub królową.

 

tworzenie nazwy firmy kosmetycznej

Źródło: pl.fotolia.com/

Nazwa zagraniczna


Nazwa firmy 
kosmetycznej może także pochodzić z zagranicznego języka. Taką nazwę, bez wątpienia zrozumieją obcokrajowcy, a lokalnym osobom salon będzie kojarzyć się z czymś luksusowym. Egoztyczne brzmienie powinno zwiększyć atrkacyjność nazwy i przyciągnąć ich uwagę. Belleza, Visage, Yasumi, Studio Urody Essenza, Blue Sea, L'Esthetique, En Vouge, to przykłady salonów o zagranicznych nazwach, które przyjęły się na rynku.

Podsumowując, tworząc nazwę, która wywołuje miłe skojarzenia, jest zwięzła i odpowiednio dopasowana do zakresu oferty, zwiększamy szansę na pozyskanie szerokiego grona klientów. Aby stworzona nazwa firmy kosmetycznej skutecznie pełniła swoją rolę, trzeba jednak pamiętać, że to najwyższej jakości usługi zapewniają sukces na rynku.

Oceń ten artykuł:

Jak stworzyć nazwę marki?

Tworzenie nazw firm
Logo dla firmy

Jak zastrzec znak towarowy
Gotowe nazwy dla firm