Tworzenie nazw firm
baza wiedzy

Tworzenie nazw

Nazwa dla firmy rolniczej

Nazwa dla firmy rolniczej

Powszechnie wiadomo, że agromarketing nie rozwija się najlepiej. Niestety, nie tylko ta branża charakteryzuje się tym, że sami rolnicy jako producenci, handlowcy, a zarazem odbiorcy nie przywiązują wagi do fachowych zabiegów marketingowych. Na szczęście powstaje coraz więcej firm rolniczych, które zwracają uwagę na, chociażby, dobry naming.

Nazwa dla firmy finansowej

Nazwa dla firmy finansowej

Branża finansowa zazwyczaj postrzegana jest w sposób negatywny. Dobra nazwa dla firmy finansowej powinna zatem skutecznie budować jej wizerunek, a także zaufanie. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, jak nazwać firmę finansową. 

Jak nazwać firmę remontową

Jak nazwać firmę remontową

Branża remntowo-budowlana charakteryzuje się dużą konkurencyjnością. Warto zatem zadbać o dobrą, wyrózniającą nazwę dla swojej firmy. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek dotyczących tworzenia nazw dla firmy remontowej.

Nazwa dla firmy sprzątającej

Nazwa dla firmy sprzątającej

Firma sprzątająca jest świetnym pomysłem na biznes, ponieważ ciągle powstaje wiele obiektów miejskich, które wymagają dobrych warunków utrzymania. Ze względu na to, że rynek firm czyszczących prężnie się rozwija, trzeba w jakiś sposób wybić się z tłumu przeciętnych firm sprzątających. Zapoznaj się z artykułem, a przekonasz się, że nie jest to trudna sztuka.


Nazwa dla firmy elektrycznej

Nazwa dla firmy elektrycznej

Właściciele nowo powstających firm elektrycznych rzadko przywiązują wagę do dobrej nazwy swojego przedsiębiorstwa. Wychodzą z założenia, że to usługi i wykonawstwo powinno być ich wizytówką. Z jednej strony to prawda, bo nikt nie zatrudni firmy, która mimo świetnej nazwy i logo, źle wykonuje swoją pracę. Z drugiej strony, to właśnie dobra nazwa wyróżni firmę elektryczną spośród gąszcza konkurencji.

Jak nazwać firmę deweloperską?

Jak nazwać firmę deweloperską?

Nie tylko nazwa osiedla jest ważna. Dzisiaj liczy się również nazwa firmy deweloperskiej, która musi przyciągnąć i zainteresować klienta. Oczywiście, największe znaczenie ma proponowana oferta, jednak nazwa firmy deweloperskiej jest równie ważna. Nazwy powinny odpowiadać zmieniającym się trendom, bo jak wiadomo, pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a to może wpłynąć na podejmowanie decyzji.


Co powinieneś wiedzieć przy tworzeniu nazwy dla firmy?

Co powinieneś wiedzieć przy tworzeniu nazwy dla firmy?

Młodzi przedsiębiorcy, przy tworzeniu nazwy firmy, często nie pamiętają o wymogach polskiego prawa. Jest to równie ważne, co kwestia dobrej nazwy, która wyróżni firmę na tle konkurencji. Z artykułu dowiesz się jak połączyć efektywnie te dwa zagadnienia.

Jaka powinna być nazwa twojej firmy

Jaka powinna być nazwa twojej firmy

Dobra nazwa dla firmy jest jej ważnym elementem reprezentacyjnym i w dużym stopniu może ona przyczynić się do jej sukcesu. Warto zatem zapoznać się z praktycznymi wskazówkami, a także elementami, których lepiej unikać.

Znaczek ®,  ©, TM oraz Ⓖ - symbole ochronne znaków towarowych

Znaczek ®, ©, TM oraz Ⓖ - symbole ochronne znaków towarowych

Nie każdy przedsiębiorca ma świadomość, że rejestracja znaku towarowego przynosi wiele korzyści, co więcej, często zdarzają się wątpliwości w kwestii rozróżnienia poszczególnych znaków ochronnych, umieszczanych przy logo firmy.

Po co rejestrować nazwę firmy jako znak towarowy?

Po co rejestrować nazwę firmy jako znak towarowy?

Dlaczego warto zgłosić nazwę firmy do Urzędu Patentowego? Korzyści z rejestracji nazwy firmy jest wiele. Zastrzeżenie nazwy chroni firmę oraz jest skuteczną bronią w walce z nieuczciwą konkurencją.

Nazwa dla firmy transportowej

Nazwa dla firmy transportowej

Nazwa jest jednym z najważniejszych elementów kreujących firmę na rynku. Dlatego nazwa powinna być oryginalna i pomysłowa. Dowiedz się, czym jeszcze należy się kierować przy tworzeniu nazwy dla firmy transportowej.

Wstydliwe nazwy dla firm

Wstydliwe nazwy dla firm

Nazwa jest jednym z kluczowych elementów podczas zakładania i prowadzenia własnej działalności. Pomysłowa i oryginalna nazwa może stanowić dobrą reklamę, często jednak pojawia się pytanie, gdzie plasuje się granica owej kreatywności... Dowiedz się wiecej jakich wpadek lepiej unikać.

Sposoby na trafną nazwę dla firmy

Sposoby na trafną nazwę dla firmy

Jeżeli szukasz sposobów na znalezienie trafnej nazwy dla biznesu - polecamy ten artykuł. Żeby nie zostać pośmiewiskiem wśród konkurencji i nie ponosić dodatkowych kosztów, sprawdź, jakim sposobem wymyślić dobrą nazwę dla firmy.

Nazwy dla osiedli mieszkaniowych

Nazwy dla osiedli mieszkaniowych

W każdym mieście pojawiają się kolejne osiedla mieszkaniowe. Zmieniają się standardy, trendy i potrzeby ludzi. Firmy deweloperskie prześcigają się w tworzeniu coraz kreatywniejszych nazw takich obiektów. Z tego powodu warto zadbać, by wznoszone osiedla wyróżniały się odpowiednią nazwą. Dzięki nam dowiesz się, jak wymyślić dobrą nazwę dla osiedla mieszkaniowego.

Fajna nazwa dla firmy

Fajna nazwa dla firmy

By stworzyć fajną nazwę firmy możemy kierować się kilkoma różnymi czynnikami. W zależności od zamysłu i celów, jakie chcemy osiągnąć powinniśmy wybrać nazwę, która w pełni odzwierciedli charakter naszej działalności.

Nazwa firmy handlowej

Nazwa firmy handlowej

Nazwa w branży handlowej jest bardzo ważna. Stanowi podstawowy i ważnym elementem budowania solidnej marki przedsiębiorstwa - to dzięki niej firma się wyróżnia. Odpowiednio dobrane oznaczenie firmy pozwoli nazwiązać relacje biznesowe z każdym podmiotem na świecie. Dlatego po przeczytaniu artykułu dowiesz się, jak stworzyć dobrą nazwę dla firmy.

Nazwa dla firmy ogrodniczej

Nazwa dla firmy ogrodniczej

Branża ogrodowa ma bardzo szerokie pole do popisy, jeżeli chodzi o tworzenie nazw. Kreując nazwę dla firmy ogrodniczej warto znać podstawowe zasady, rządzące namingiem. Odpowiednia nazwa powinna posiadać pewne charakterystyczne cechy. Z artykułu dowiesz się, jak stworzyć dobrą nazwę firmy. 

Nazwa sklepu odzieżowego

Nazwa sklepu odzieżowego

Na rynku istnieje sporo sklepów odzieżowych, dlatego trzeba wyróżnić się dobrą nazwą. Kreacja nazwy sklepu odzieżowego wymaga w dzisiejszych czasach nie tylko znajomości branży, ale również podstawowej wiedzy z zakresu nazewnictwa firm. Aby ułatwić to zadanie, zawarliśmy w tym artykule najważniejsze zasady tworzenia nazwy dla sklepu odzieżowego.

Nazwa dla firmy budowlanej

Nazwa dla firmy budowlanej

Każda branża biznesowa charakteryzuje się odmiennymi cechami, które należy wziąć pod uwagę przy tworzeniu nazwy konkretnej firmy. Budowanie marki w branży budowlanej nie jest rzeczą łatwą, warto więc skorzystać z cennych rad aby stworzona nazwa firmy budowlanej odniosła sukces i przyjęła się u potencjalnych klientów.

Tworzenie nazw dla firm: poradnik

Tworzenie nazw dla firm: poradnik

Tutaj opisujemy najważniejsze wytyczne w procesie tworzenia nazwy dla firm lub dla produktów. Dzięki temu poradnikowi będziesz dokładnie wiedział jak stworzyć chwytyliwą nazwę dla swojego przedsiębiorstwa. Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Tworzenie nazw firm
Logo dla firmy

Jak zastrzec znak towarowy
Gotowe nazwy dla firm