Tworzenie nazw firm
baza wiedzy

Identyfikacja wizualna marek

Dobre logo dla firmy

Dobre logo dla firmy

Logo jest bez wątpienia wizytówką firmy. Na nic się zdadzą wszelkie kampanie reklamowe, gdy logo jest nierozpoznawalne lub po prostu źle przygotowane. Spróbujemy nakreślić kilka cech, które charakteryzują dobre logo firmy i sprawdzimy, czy zaproponowane cechy mają przełożenie w praktyce.

Czerwona podeszwa Christian'a Louboutin'a.

Czerwona podeszwa Christian'a Louboutin'a.

Jaka jest historia supermodnych i pożądanych przez kobiety na całym świecie butów z czerwoną podeszwą marki Christian Louboutin? Jak powstała nazwa dla firmy? Nie czekaj i przeczytaj ten artykuł.

Identyfikacja wizualna Audi

Identyfikacja wizualna Audi

Poznaj historię elementów identyfikacji wizualnej marki Audi, czyli: etymologię jej nazwy oraz redesign logotypu. Przekonaj  się o wzajemnej relacji słów : "horch" i "audi". Odkryj dlaczego używa jako symbolu czterech srebrnych przeplatających się pierścieni.

Jak zrobić własne logo dla firmy

Jak zrobić własne logo dla firmy

Zakładasz własną firmę i nie wiesz jak stworzyć dla niej logo? W takim razie świetnie trafiłeś, W tym artykule znajdziesz przydatne informacje teoretyczne oraz praktyczne wskazówki dotyczące projektowania logo dla firmy. 

Logo dla firmy sprzątającej

Logo dla firmy sprzątającej

Projektowanie logo dla firmy sprzątającej jest ciekawym i nie tak trudnym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Logo firmy może wskazywać na usługę, którą się wyróżnia spośród innych firm sprzątających lub pokazywać, do kogo kieruje swoją ofertę. Prześledziliśmy kilka dobrych logo firm sprzątających i sprawdziliśmy, jakie cechy powinno posiadać.

Logo dla sklepu odzieżowego

Logo dla sklepu odzieżowego

Przeglądając logotypy największych marek odzieżowych, można stwierdzić, że giganci przywiązują większą wagę do nazwy firmy, niż do projektu logo. Dzieje się tak, ponieważ wielkie firmy promowane są przede wszystkim dzięki znanym twarzom popkultury. Niemniej jednak, powstające sklepy odzieżowe powinny przywiązywać wagę do swojej nazwy i logo. W artykule zobaczysz, jak stworzyć dobre logo dla sklepu odzieżowego.

Fajne logo dla firmy

Fajne logo dla firmy

Logo jest niewątpliwie najważniejszym elementem wizytówki firmy. Profesjonalny projekt logo jest odgrywa niemałą rolę w sukcesie przedsiębiorstwa. Logo musi przyciągnąć klientów, deklasując jednocześnie konkurencję. Dowiedz się, jak teorię przełożyć w czyn.

Jak stworzyć dobre logo dla startupu?

Jak stworzyć dobre logo dla startupu?

Dobre logo dla firmy w teorii powinno być chwytliwe i efektowne. Jeżeli chodzi o startupy to logo musi spełniać dwa zadania - przyciągać klientów, a przede wszystkim przebić branżowych gigantów.

Logo dla osiedli mieszkaniowych

Logo dla osiedli mieszkaniowych

Deweloperzy, żeby zachęcić do kupna mieszkania zrobią wszystko. Jednym ze sposobów jest zaprojektowanie dobrego logo osiedla mieszkaniowego, tak, żeby skutecznie przyciągnąć klienta. Z artykułu dowiemy się, czy deweloperzy radzą sobie z tym zadaniem.

Zasady tworzenia systemu identyfikacji wizualnej

Zasady tworzenia systemu identyfikacji wizualnej

Odpowiednio opracowany system tożsamości firmy może realnie przełożyć się na sukces firmy na rynku. Aby stworzyć skuteczny system identyfikacji wizualnej, należy wiedzieć, jakie elementy się na niego składają oraz z jakich etapów złożony jest cały proces jego tworzenia.

Idealne logo salonu kosmetycznego

Idealne logo salonu kosmetycznego

Jak powinno wyglądać dobre logo firmy kosmetycznej? Na przykładzie największych marek kosmetycznych sprawdzimy, czym kierowali się twórcy, tworząc znane logo.

Logo dla firmy budowlanej

Logo dla firmy budowlanej

Tworzenie logo w branży budowlano - remontowej nie jest zadaniem łatwym. Jednak po poznaniu kilku panujących trendów oraz dostosowaniu się do wskazówek, stworzenie dobrego logo nie będzie problemem.

Skąd się wzięła nazwa  i logotyp dla marki „Uncle Ben's”  ?

Skąd się wzięła nazwa i logotyp dla marki „Uncle Ben's” ?


Przypuszczam, że chociaż raz zdarzyło Ci się spożywać produkt marki „Uncle Ben's”. Zastanawiałeś się jednak skąd wzięła się ta nazwa? Czy wuj Ben istniał naprawdę?  A jeśli tak, czy wyglądał jak ten z logotypu, czy może zupełnie inaczej? Przekonaj się :)

Twitter i  niebieski ptak, czyli co nieco o identyfikacji wizualnej

Twitter i niebieski ptak, czyli co nieco o identyfikacji wizualnej

Skąd na znanej platforie pojawił się niebieski ptak? Co jest symbolem, a co logotypem Twwitter'a? Dowiedz się!

Identyfikacja wizualna marki Coca-Cola

Identyfikacja wizualna marki Coca-Cola

Niemalże każda osoba na świecie zna logo Coca-Coli, ale czy wiesz jak ono powstało? Co wchodzi w skład systemu identyfikacji wizualnej? Odkryj to wraz z tym artykułem.

Jak stworzyć nazwę marki?

Tworzenie nazw firm
Logo dla firmy

Jak zastrzec znak towarowy
Gotowe nazwy dla firm