Tworzenie nazw firm
baza wiedzy

Skąd się wzięła nazwa i logotyp dla marki „Uncle Ben's” ?

h

plakat reklamowy

 

Marka „Uncle Ben's” znana jest ze sprzedaży ryżu i sosów, które oferuje zarówno indywidualnym konsumentom jak i gastronomii. Jest to jedna z marek będących własnością korporacji Mars Inc.

Marka Uncle Ben's powstała w 1943 roku, kiedy to  Gordon Harwell - prezes firmy Converted Rice Inc. (oddział firmy Mars Inc.) postanowił zinternacjonalizować produkcję ryżu. Warto dodać, że ziarna tego ryżu były konkurencyjne, gdyż nie lepiły się po ugotowaniu - pozostawały sypkie, a dodatkowo ryż zachowywał wszystkie witaminy. Dzięki tym unikalnym cechom oraz kontaktom Forresta Marsa (właściciela Mars Inc.) z amerykańskim wojskiem zapewniony był rynek zbytu na terenie USA. Ze względu na walory ryżu i pozytywny jego odbiór przez konsumentów postanowiono skierować ofertę także do klientów indywidualnych.

Nazwa dla marki

pochodzi od autentycznej postaci - wuja Bena. Był to amerykański farmer, który uprawiał ryż o doskonałej jakości. Dzięki temu zyskał on sławę w całym kraju, a jego ryż stał się synonimem doskonałości.

Podczas biznesowego obiadu Gordon Harwell i Forrest Mars rozmawiając o produkcie "Uncle Ben's“, doszli do wniosku, że „Wujek Ben”  potrzebuje twarzy.

Projekt logotypu został oparty o zrobione wówczas zdjęcie aż do dnia dzisiejszego widnieje na opakowaniach oferowanych produktów.
Już w 1952 roku marka ryżu  Parboiled Uncle Ben’s, stała się liderem rynku w USA.

g

Powyżej banery reklamowe marki Uncel Ben's

Oceń ten artykuł:

Jak stworzyć nazwę marki?

Tworzenie nazw firm
Logo dla firmy

Jak zastrzec znak towarowy
Gotowe nazwy dla firm