Nazwa sklepu odzieżowego
W ubiorze i stylu trzeba mieć na siebie pomysł, aby wszystko do siebie pasowało. Podobnie jest z wystrojem sklepu, ustawieniem ekspozycji, nie wspominając o pierwszym elemencie wizerunku, jakim jest nazwa sklepu odzieżowego.
Zdefiniowanie grupy klientów
Podczas wymyślania nazwy dla sklepu odzieżowego należy kierować się pewnym kanonem. Pierwsza zasadą jest określenie, do kogo kierujemy ofertę. Ważne jest, aby sprecyzować czy oferta jest kierowana do dzieci, młodzieży, kobiet czy mężczyzn, w średnim wieku, czy nieco starszych. Oprócz wystroju wnętrza i kanałów promocji, będzie to definiowało przede wszystkim styl języka w jakim powstanie nazwa sklepu odzieżowego.
Dla przykładu, sklep z odzieżą dla dzieci nie będzie raczej nosić nazwy „Szyk i elegancja”, a „Słodki bobas”. Tym samym, kobiety w podeszłym wieku chętniej wejdą do sklepu o nazwie „Stylowa Seniorka”, niż „Trendy Shop”.
Określenie rodzaju odzieży
Gdy płeć i wiek klientów do których ma trafić oferta odzieży zostanie określony, należy zastanowić się nad rodzajem ubrań, które będą sprzedawane. Mogą być to np. ubrania ciążowe, sportowe, robocze, sukienki, bielizna, czy garnitury. Jest to ważna kwestia, ponieważ w głównej mierze wyznaczy kierunek poszukiwań najbardziej odpowiedniej nazwy. Będzie mówić klientom, co znajdą po wejściu do sklepu i co najważniejsze – skutecznie ich do tego zachęci.
Przykładowo, sklep z sukniami wieczorowymi powinien nazywać się „Królowa balu”, odzieżą dla młodzieży „Wrzuć na luz”, a odzieżą ciążową „Modny brzuszek”. Gdyby wymienione nazwy sklepów odzieżowych pozamieniać ze sobą, to byłby skrajny przykład niedopasowania nazwy do typu oferowanej usługi.
Źrodło: fotolia.pl
Ustalenie charakteru sklepu
Po ustaleniu targetu (profilu klienta docelowego), należy zastanowić się nad cechami, które odróżnią nasz biznes od innych sklepów odzieżowych na rynku. Należy zastanowić się, czy chcemy wyróżniać się niskimi cenami, dużym wyborem, wysoką jakością ubrań, czy obecnością profesjonalnych i uprzejmych doradców klienta. Warto wyróżnić, w czym jesteśmy lepsi od konkurencji a następnie użyć w naszej nazwie sklepu odzieżowego słowa, które w dostateczny sposób wskaże tą różnicę.
Przykładowo, sklep z odzieżą, w którym zatrudniona jest profesjonalna obłsuga, która sprzedaje ekskluzywne stroje wieczorowe dla kobiet i mężczyzn, może nazywać się „Galowa”. Będzie nawiązywać do tego, że pracownicy umieją doradzić w wyborze ubioru na bale, eleganckie kolacje i inne, tego typu okazje dla najbardziej wymagającej klienteli.
Źródło: fotolia.pl
Warto pamiętać
Podsumowując, aby nazwa dla sklepu odzieżowego była odpowiednia, przy jej tworzeniu należy kierować się charakterem interesu, towarem jaki będzie oferowany klientom oraz profilem klienta docelowego. Dobra nazwa skutecznie zachęci wybraną grupę konsumentów do regularnego odwiedzania wybranego przezeń sklepu.
Oceń ten artykuł: