Tworzenie nazw firm
baza wiedzy

Nazwa dla firmy rolniczej

Powszechnie wiadomo, że agromarketing nie rozwija się najlepiej. Niestety, nie tylko ta branża charakteryzuje się tym, że sami rolnicy jako producenci, handlowcy, a zarazem odbiorcy nie przywiązują wagi do fachowych zabiegów marketingowych. Na szczęście powstaje coraz więcej firm rolniczych, które zwracają uwagę na, chociażby, dobry naming.

nazwa dla firmy rolniczej

Źródło: Fotolia.com


Wiesz, czym się wyróżnia dobra nazwa firmy?

Poniżej są przedstawione wskazówki, dzięki którym rozpoznasz, ale i stworzysz dobrą nazwę firmy rolniczej. 

  • Podstawą jest długość nazwy, a konkretniej, ważne jest, żeby nazwa firmy rolniczej była krótka – taki termin mózg łatwiej zapamięta, będzie również łatwiejsza do powtórzenia.
  • Dobrze by było, gdyby nazwa Twojej firmy nie zawierała polskich znaków, czyli znaków diakrytycznych. 
  • Pamiętaj, że często będziesz podawać nazwę swojej firmy przez telefon – dlatego też nie utrudniaj sobie i innym życia i zadziałaj tak, żeby uniknąć zbędnych pytań przy dyktowaniu określenia.
  • Mam nadzieję, że jesteś optymistą – załóż, że za kilka lat Twoja firma wejdzie na zagraniczne rynki, a nikt nie sprawdził nazwy Twojej firmy pod kątem języków obcych – tarapaty gwarantowane. Może mi nie wierzysz, ale producent popularnego samochodu tego nie sprawdził i wypuścił na rynek Mazdę Laputa. La puta w języku hiszpańskim oznacza kobietę lekkich obyczajów.Zakładając swoje przedsiębiorstwo, na pewno chcesz, żeby działało jak najdłużej. Dlatego też stwórz nazwę firmy, która przetrwa trendy i będzie zachwycać tak samo dzisiaj, jak i za 5 czy 10 lat.  


Zobacz, gdzie szukać inspiracji


Wiesz już, czym cechuje się dobra nazwa firmy rolniczej, teraz poszukaj inspiracji w różnych miejscach, m.in.: 

  • w największej kopalni wiedzy i inspiracji – w Internecie! Obecnie znajdziesz tam wiele ciekawych tekstów, zdjęć czy filmów, które dobrze wykorzystane, będą niezłą pomocą przy tworzeniu nazwy,
  • bardzo dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w gazety czy czasopisma branżowe, których treść z pewnością Ci podpowie, jak stworzyć nazwę firmy rolniczej, dopasowaną do Twojej specjalności,
  • jeżeli powyższe źródła nie są dla Ciebie wystarczające, to sięgnij po powszechne słowniki, np. języków obcych czy Słownik Języka Polskiego, szukaj interesująco brzmiących słów, które mogą kojarzyć się z naturą, ziemią, maszynami rolniczymi lub inną agrospecjalnością, którą się zajmujesz,
  • wiele nazw firm zostało zaczerpniętych z mitologii czy baśni, więc Ty też możesz przejrzeć znane dzieła i wyciągnąć coś wartościowego.

nazwa dla firmy rolniczej

Źródło: Fotolia.com

Żeby skorzystać z podanych wskazówek, na początku, stwórz listę wszystkich skojarzeń z Twoją firmą lub gospodarstwem. Mogą to być słowa, terminy, wyrażenia, mogą być lepsze lub gorsze, ale zapisuj wszystkie. Świetnym pomysłem jest zaproszenie do tworzenia nazwy firmy Twoich najbliższych – co dwie głowy to nie jedna:)Może też być tak, że ani Ty, ani Twoja rodzina nie będziecie skorzy do działania, ale i tu jest wyjście – śmiało zgłoś się do profesjonalnej agencji namingowej, która z chęcią zrobi świetną pod każdym względem, wyjątkową nazwę dla Twojej firmy rolniczej.

Oceń ten artykuł:

Jak stworzyć nazwę marki?

Tworzenie nazw firm
Logo dla firmy

Jak zastrzec znak towarowy
Gotowe nazwy dla firm