Tworzenie nazw firm
baza wiedzy

Skąd pomysł na nazwę dla firmy Adobe?

 

Za sukces firmy odpowiadają dwaj przyjaciele - John Warnock i Chuck Geschke. Poznali się oni pod koniec lat 70-tych w przedsiębiorstwie Xerox PARC. Własną działalność założyli w 1987 roku. Firma zajmowała się tworzeniem oprogramowań przeznaczonych do składu publikacji i późniejszego druku.

logo Adobe

 

Obecnie Adobe kojarzą się z najbardziej znanymi programami graficznymi dla profesjonalistów – Adobe Photoshop i Adobe Illustrator. W jaki sposób wymyślono nazwę dla firmy? Otóż nazwa została zapożyczona od nazwy rzeczki – Adobe, która płynęła za domem Johna Warnocka, jednego z założycieli spółki. W tym przypadku inspiracja była prawie pod nosem pomysłodawcy, nie musiał daleko szukać by wpaść na idealny pomysł. Dziś Adobe Reader i Adobe Flash Player – darmowe produkty firmy Adobe – znajdują się na milionach komputerów, telefonów komórkowych i innych urządzeń na całym świecie.

 

 

Produkty nad którymi pracuje się w firmie Adobe są powszechnie stosowane zarówno w biurach projektowych, wydawnictwach czy firmach telekomunikacyjnych i edukacyjnych. Co prawda za ich komercyjne wersje trzeba zapłacić krocie, jednakże są one na tyle popularne i przełomowe, że wiele osób się na to decyduje. Nazwa firmy stała się jenocześnie częścią składową nazw dla produktów (Adobe Photoshop, Adobe Flash itp.)Chociaż stworzona nazwa dla firmy nie jest do końca zrozumiała dla klietnów (jest postrzegana jako nazwa pusta), to będąc integralną częścią nazw programów, które stworzyła firma jest rozpoznawalna i łatwo zapamiętywana.

Oceń ten artykuł:

Jak stworzyć nazwę marki?

Tworzenie nazw firm
Logo dla firmy

Jak zastrzec znak towarowy
Gotowe nazwy dla firm