Tworzenie nazw firm
baza wiedzy

Co wpłynęło na stworzenie nazwy Twitter?

Co wpłynęło na stworzenie nazwy Twitter - logo firmowe

Jest lipiec roku 2006. Jack Dorsey wpada na pomysł stworzenia mikrobloga, na którym użytkownicy będą wymieniali się krótkimi informacjami na temat tego co aktualnie robią, co czują i gdzie się znajdują. Zasada była dosyć prosta - minmim słów, maksimum treści. Potem przyszła kolej na znalezienie odpowiedniej href="http://tworzenienazw.pl/tworzenie-nazw-dla-firm-poradnik/">nazwy dla firmy.

Początkową sugestią była nazwa zespołu Twitch, jednakże szybko odrzucono ten pomysł, ponieważ jego znaczenie to "potrząsanie" lub "nerwowy tik". Nie kojarzyło się to zbyt pozytywnie. Szukając w słowniku słów bliskoznacznych natrafił na słowo "twitter" oznaczające "świergot", "ptasi trel". Dlatego też zwykło się mówić, że zamieszczając wpis na stronie, "ćwierka" się o tym co się aktualnie dzieje.


Marka TwitterTwitter swoją popularnością dorownuje Facebookowi i przegania inne social media. Korzystają z niego celebryci, politycy oraz dziennikarze. Dzięki wpisom na Twitterze budują swój wizerunek i umacniają swoją pozycję w świadomości odbiorców. Projektowanie logotypu okazało się niezwykle proste - po prostu logotyp niebieskiego ptaszka został zakupiony za śmiesznie niskie pieniądze z portalu oferującego kupno grafik i fotografii. I tak oto wyglądał proces stworzenia nazwy dla Twittera.

 

 

Źródło: flikr.com

Oceń ten artykuł:

Tworzenie nazw firm
Logo dla firmy

Jak zastrzec znak towarowy
Gotowe nazwy dla firm